سجاد امیدی پور - Sajad Omidipour Modeling My Life کانال تلگرام سایت

 

 

 

سایت Modelingmylife با هدف تمرکز روی معماری مبتنی بر اجرا و به بررسی کاریایی معماری از طریق نرم افزارهای کامپیوتری (طراحی رایانشی)و روش های برنامه نویسی متمرکز است. سعی شده در این سایت هر چند اندک به بررسی نرم افزارهای که در این حیطه و مبانی نظری این گرایش توجه شود. هر چند به سایر نرمافزارها و آموزش آنها نیز از اهداف سایت است اما هدف اصلی ما معماری مبتنی بر اجرا است.

طراحی رایانشی (تحقیق+طراحی+کدینگ)

سجاد امیدی پور - Sajad Omidipour Modeling My Life کانال تلگرام سایت

«رایانش» به هرگونه فرآیند محاسباتی اطلاق می‌شود که در آن داده‌ها توسط کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال پردازش می‌شوند. این پردازش می‌تواند از طریق الگوریتم‌ها و پروتکل‌ها و با استفاده از تکنیک‌ها و قواعد تعریف‌شده‌ای صورت پذیرد. محصول این فرآیند، دریافت داده‌های پردازش‌شده است که بر اساس داده‌های ورودی، خروجی موردنظر ما را تأمین می‌کند و یک نیاز ما را مرتفع می‌سازد.  هرچند در این حوزه کاربردهای متنوعی به ذهن می‌رسد (تحلیل دادهای آماری، الگوریتم‌های مرتب‌سازی و جست‌وجو و…) اما در حوزه طراحی معماری این موضوع «رایانش طراحی» است که توجه را به خود جلب کرده است. در واقع می‌توان گفت آنچه کلیدواژه‌هایی چون طراحی الگوریتمیک و معماری پارامتریک به آن اشاره دارند موضوع «رایانش طراحی» است که توسط تکنیک‌ها و روش‌های جدید صورت می‌پذیرد.

با تشکر سجاد امیدی پور (علاقمند به مباحث طراحی دیجیتال-معماری پارامتریک و الگوریتمیک-کاربرد نرم افزار در معماری و روش ها و فرآیندهای طراحی مبتنی بر کامپیوتر-بهینه سازی و طراحی رایانشی-سیستم های طبیعی در معماری (محاسبات زیستی).

کانال معماری مبتنی بر اجرا

کانال رویت و فوتوشاپ

کانال مکس و حکاکی